Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Романович М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Северин А.  
Критерії міцності деревини за складного напруженого стану / А. Северин, М. Романович // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2007. - 43, № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Предложены критерии прочности древесины при сложном напряженном состоянии. Проанализированы такие виды разрушения древесины, как разрушение вдоль и поперек осевых ячеек, поперечное смятие и потеря устойчивости этих ячеек. Сформулированы локальные условия разрушения древесины, учитывающие нормальные и касательные напряжения в критической плоскости. Показано удовлетворительное согласование результатов расчета и эксперимента.


Індекс рубрикатора НБУВ: М110.622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романович М. С. 
Вдосконалення терапії і профілактики шлунково-кишкових хвороб новонароджених телят шляхом застосування нових засобів імунокорекції : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. С. Романович; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 17 c. - укp.

Вивчено вплив імуностимулювальних препаратів "Лактоген", "Гематин", "Бовітокс" для підвищення життєздатності новонароджених телят і профілактики захворювань гастроентеритом з ознаками діареї в постнатальний період. Розроблено та випробувано комплексний мікроелементний препарат "Лактоген" для корекції обмінних процесів у корів і телят шляхом парентеральних ін'єкцій. Телята, що народжувалися від корів і нетелей, яких обробляли імуностимуляторами, були більш стійкі до захворювань діареєю. Захворюваність серед них зменшилася в 3-4 рази, вміст Т-лімфоцитів був удвічі вищим. Вперше застосовано тканинний препарат з крові корів "Гематин" для стимулюції загальної резистентності організму новонароджених телят. Доведено, що рання асептизація тканин пупка в комплексі з застосуванням імуностимулювальних препаратів дозволяє підвищити ефективність лікувально-профілактичних заходів телят у разі гастроентеритів, знизити збитки від захворювань новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маслянко Р. П. 
Вікові зміни мікрофлори та імунної системи кишечнику : (огляд) / Р. П. Маслянко, Л. Я. Божик, П. Я. Пукало, М. С. Романович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 295-301. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Важливість впливу мікроорганізмів на стан здоров'я людини і тварин не викликає сумнівів. В останні десятиліття нагромаджено велику кількість даних щодо взаємодії мікрофлори з елементами імунної системи, що знаходиться в кишечнику. Новітні технології сприяли якісно новому вивченню обопільного впливу мікроорганізмів та організму господаря, особливо це стосується найбільших внутрішніх поверхонь макроорганізму. Протягом всього життя в кишечник потрапляють мікроорганізми і в нормі достатньо захисної функції слизової оболонки, щоб протистояти патогенним агентам і не заважати функціонуванню корисної нормальної мікрофлори. Загальновідомо, що з віком відбуваються зміни мікрофлори в кишечнику, але в роботі розглянуто ці зміни в контексті взаємовпливу мікро- та макроорганізмів. Мета роботи - аналіз опублікованих даних, які свідчать про те, що зміни в мікробіоценозі характерні для патологічних станів і старіння та впливають на функціонування лімфоїдної тканини кишечнику й імунної системи в цілому. Вивчення елементів цього кола має розширити можливість лікування низки інфекційних, запальних і онкологічних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маслянко Р. П. 
Особливості вірусних і бактеріальних інфекцій респіраторного тракту : (огляд) / Р. П. Маслянко, Л. Я. Божик, П. Я. Пукало, М. С. Романович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 302-307. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто особливості вірусних і бактерійних пневмоній. Наведено схеми противірусного захисту організму, що відрізняється від захисту за деяких інфекцій. Відмічено, що первинні вірусні пневмонії викликані висококонтагіозними вірусами, характеризуються респіраторним дистрес-синдромом, тоді як для бактерійних пневмоній характерна активація клітинної ланки неспецифічного імунітету та пошкодження альвеол ендогенними токсинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231 + Р412.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романович М. М. 
Динаміка інтенсивності процесів окисної модифікації протеїнів і стан системи антиоксидантного захисту курчат-бройлерів за дії препарату БПС-44 та дріжджів Saccharomyces cerevisiae / М. М. Романович, Б. М. Куртяк, М. С. Романович, О. І. Віщур, Д. І. Мудрак, І. О. Матюха // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 1. - С. 48-54. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета досліджень - з'ясування впливу згодовування курчатам-бройлерам кросу Росс-308 у складі стандартного корму препарату БПС-44 та 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae на інтенсивність процесів окисної модифікації протеїнів (ОМП) і стан системи антиоксидантного захисту (САЗ). Дослід проводили на 4 групах курчат-бройлерів по 100 голів у кожній за схемою: курчатам контрольної групи згодовували стандартний комбікорм (СК) згідно з чинними нормами, рекомендованими для кросу Росс-308; перша дослідна група додатково до СК одержувала пробіотик БПС-44, виготовлений на основі виробничого штаму бактерій Bacillus subtilis ssp. subtilis 44-p дозою 0,21 г/кг, друга дослідна група - 1 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae; третя дослідна група - 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Дріжджі використовувались як пробіотик у сухому ліофілізованому вигляді у дозі 1 або 2 % від маси корму. Матеріалом для проведення біохімічних досліджень слугувала кров курчат, яку брали з підкрильцевої вени у різні вікові періоди - у 27-, 34- і 41-добовому віці. Результати проведених досліджень показали, що пробіотичні препарати спричиняють версифікований вплив на показники ОМП і активність САЗ. Зокрема констатовано інгібуючий вплив як пробіотика на основі штаму Bacillus subtilis 44, так і дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність нагромадження продуктів окисної модифікації протеїнів у плазмі крові курчат. Цей вплив був більш виражений на 41-добу експерименту у курчат, яким застосовували 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Разом з цим, як свідчать результати експериментальних досліджень, за дії 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae в еритроцитах крові курчат зафіксовано підвищення супероксиддисмутазної (СОД) активності та зростання вмісту відновленого глутатіону (ВГ). Водночас необхідно зазначити, що в активності іншого ензиму САЗ - глутатіонпероксидази (ГП) суттєвих змін у віковій динаміці за впливу досліджуваних препаратів не виявлено. На підставі проведених експериментальних досліджень можна стверджувати про позитивний вплив застосованих препаратів, особливо дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність ОМП та активність САЗ курчат-бройлерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Жидков С. М. 
Концепція використання інформаційних технологій при управлінні ризиками для безпеки польотів державної авіації / С. М. Жидков, О. В. Никифоров, М. І. Романович // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2022. - № 1. - С. 20-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто концепцію створення перспективної автоматизованої системи управління безпекою польотів державної авіації. В основу концепції покладено завчасне виявлення та профілактика небезпечних факторів та ризиків з урахуванням людського та організаційного факторів за рахунок реалізації процесів централізованого збору, узагальнення і аналізу великих даних про стан авіаційної системи. Сформульовано актуальні наукові завдання щодо розробки спеціального програмного забезпечення запропонованої автоматизованої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.11-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Романович М. М. 
Стан системи антиоксидантного захисту та імунобіологічна реактивність курчат-бройлерів за дії пробіотичних препаратів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / М. М. Романович; Національна академія аграрних наук України, Інститут біології тварин. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена з’ясуванню впливу пробіотичних препаратів на інтенсивність перебігу процесів ПОЛ і ОМП, активність САЗ, гематологічного профілю, природної резистентності й імунобіологічної реактивності курчат-бройлерів упродовж періоду їх вирощування. Констатовано, що застосування курчатам дослідних груп у складі комбікорму препарату БПС-44 та 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae підвищувалася кількість еритроцитів, концентрація гемоглобіну, вміст протеїну та γ-глобулінів, але зменшувався вміст альбумінової, α- і β--глобулінових фракцій. За дії вказаних препаратів у крові бройлерів зафіксовано збільшення кількості лімфоцитів і зменшення псевдоеозинофілів. На тлі застосування вказаних пробіотиків у крові курчат зменшувався вміст продуктів ПОЛ і ОМП, збільшувався вміст відновленого глутатіону й підвищувалася супероксиддимутазна активність еритроцитів, що більше виражено за дії 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. При цьому зареєстровано зростання інтенсивності фагоцитозу псевдоеозинофілів крові, підвищення бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові, кількості Т- і В-лімфоцитів і їх функціональної активності, титрів специфічних антитіл за вакцинації курчат-бройлерів проти хвороби Гамборо. Виявлено позитивний вплив досліджуваних пробіотичних препаратів на ріст і життєздатність птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + П875.561.3-961-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440276 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського